Amazon produkt měsíce: Leden

Amazon produkt měsíce: Leden

Máte chuť rozjet na Amazonu vlastní byznys, ale nevíte, jaký produkt vybrat? Jednou z možností je rozjet byznys s kávou, ale vydělat se dá i v dalších oblastech. A přesně k tomu bude sloužit produkt měsíce. Jedná se o seriál, ve kterém každý měsíc vybereme jeden nový produkt na Amazonu, ukážeme ho, popíšeme a řekneme si, proč se tak dobře prodává.

U výběru produktu je totiž třeba zapojit kreativitu, ale trošku jinde, než byste čekali.

Produkt měsíce určitě nebude sloužit k tomu, abyste ho do puntíku zkopírovali a založili na něm vlastní byznys, ale k pochopení směru, kterým máte při výběru produktu jít.

Abychom vám vše co nejvíce ulehčili, vždy u zvoleného produktu uvedeme, co by se ještě, podle našeho názoru, dalo vylepšit.

Amazon produkt měsíce: Leden

V historicky prvním dílu jsme zavítali do mé oblíbené kategorie Sports & Outdoors a vybrali produkt, který do puntíku odpovídá tomu, co o výběru produktu učíme.

Je to produkt, který se velmi dobře prodává, dokonce tak dobře, že Amazon koupil firmu od jednoho z prodejců, aby ho mohl prodávat sám. Tím produktem je vylepšený Ab roller, tedy „kolečko“ na cvičení břišních svalů. Podívat se na něj můžete zde.

Pokud se podíváte na Amazon Best Seller Rank, zjistíte, že se pohybuje mezi 100 a 200 ve své kategorii. To v překladu znamená, že se tohoto cca 2 měsíce starého produktu provádá kolem 70 kusů denně. Tomu říkám byznys!

Proč se tak dobře prodává?

1. Dobře zvolený produkt

Prodejce vybral produkt, po kterém už byla na Amazonu poptávka. Nevymýšlel nic nového a tak se nemusel bát, že by pro jeho produkt nebyl trh.

2. Dokonalé vylepšení

Když zadáte do vyhledávání na Amazonu klíčové slovo AB Roller, všimněte si, že je většina produktů v této kategorii úplně stejná. Přidáním dalších koleček tak prodejce produkt velmi dobře odlišil a přidal hodnotu pro zákazníky. Cvičení s klasickým „kolečkem“ totiž není vůbec snadné a přidaná kolečka ho začátečníkům velmi usnadní.

Odlišení také znamená větší návštěvnost listingu, takže v přenešeném slova smyslu i více prodejů.

3. Perfektní odhad trhu

V této kategorii je Best Sellerem Perfect Fitness Ab Carver Pro, tedy nejdražší produkt, který se odlišil ve zpracování. Je tedy zřejmé, že si zákazníci jsou ochotni připlatit za lepší kvalitu a vyšší efektivitu.

Z toho důvodu se náš prodejce zaměřil na produkt, který je kvalitnější a dražší, než většina ostatních. Strategie zvolená na jedničku s hvězdičkou!

Jak by se dal produkt ještě vylepšit?

1. Podložka pod kolena

Většina zákazníků začne s „kolečkem“ cvičit v kleče, než posílí střed těla. A to může být při častějším cvičení nepříjemné. Přidáním podložky tak můžete velmi jednoduše odlišit svůj produkt a dát zákazníkům ještě více hodnoty.

A očividně nejsme první, koho takové vylepšení napadlo!

2. Kurz

Natočte 30 denní kurz a dejte ho zákazníkům zdarma. Jistě ocení, když jim někdo pomůže v těžkých začátcích a ukáže, jak správně cvičit, aby měli co největší progres.

Je to pracnější a možná proto to ještě mnoho prodejců na Amazonu nedělá!

Věříme, že vám tento seriál pomůže ve výběru produktu a třeba i inspiruje k tomu, abyste na Amazonu rozjeli vlastní byznys.

Těšíme se na vás u dalšího dílu!

Amazon produkt měsíce: Leden
Počet hodnocení: 10
4.4

2 thoughts on “Amazon produkt měsíce: Leden

Comments are closed.