Amerika, Amazon a John Vanhara

Amerika, Amazon a John Vanhara

Amerika, Amazon a John Vanhara

 

John Vanhara je podnikatel, kterého asi nemusím nijak zvlášť představovat. K tomu stačí otevřít internet a podívat se na jeho blog, ve kterém se dělí o své zkušenosti a zážitky. Případně otevřít jeho knihu „Podnikání v USA“ a dozvědět se ještě více. Každopádně si našel chvíli času a odpověděl na několik našich otázek.

Johne, co pro Vás bylo při rozbíhání vlastního byznysu v USA nejtěžší?

Rozhodně nejtěžší věcí je zvyknout si na cizí prostředí, které se od toho evropského v mnoha ohledech velmi liší. Dále pak v USA je obrovská konkurence, což si mnoho lidí neuvědomuje.

Co považujete za Váš největší úspěch?

Že jsem se dostal do stádia jakési finanční nezávislosti. 

Máte velké zkušenosti se zakládáním firem v USA. Máte nějakou preferenci ohledně státu pro založení?

Tady rozhoduje mnoho věcí. Obecně se dá říct, že by se stát pro založení firmy měl zvolit podle toho, kde budu podnikat. Chci-li podnikat v Nevadě, založím firmu v Nevadě. Pokud by se jednalo např. o online prodej, kdy zákazníci budou ze všech koutů USA, zvolil bych např. Delaware, kde není sales tax.

Co je podle Vás v otázce založení firmy v USA nejsložitější?

Samotný proces založení firmy je oproti ČR/SR daleko jednodušší. Už víc jak 15 let provozuju firmu IncParadise, která se právě zakládáním firem zabývá. Takže založení firmy složité není. 

Viděl byste v současnosti v podnikání na Amazonu příležitost pro ty, kteří se rozhodnou rychle dosáhnout finanční svobody?

Amazon je strašně velká prodejní síť a prosadit se s nějakým produktem nebude určitě jen tak, nicméně pokud tomu dáte veškeré úsilí a budete mít štěstí, uspět můžete.

Co byste poradil těm, kteří se rozhodnou v USA podnikat?

Ať se připraví na to, že USA je strašně dravé prostřední s obrovskou konkurencí.

V čem se vůbec liší podnikání v ČR/SK oproti byznysu v USA?

Jak už jsem říkal. V USA je daleko větší konkurence a není vůbec jednoduché se tu prosadit.

Myslíte, že v dnešní době lze úspěšně vést v USA firmu, aniž by její majitel z Čech, nebo Slovenska vycestoval?

Díky internetu to určitě možné je.

A já si troufnu na docela stručný závěr. Z rozhovoru je jasné, že zřízení vlastního úspěšného podnikání na Amazonu ve Státech není jen tak. Žádné podnikání není úplně jednoduché. V případě Amazonu je ale pro česko-slovenské zájemce připraven tým mentorů. Podpoří každého účastníka programu #Megabyznys. Maximální urychlení startu, co největší úspora v rámci času, energie a počátečních nákladů. To jsou cíle, které pomohou plnit. Využívají své zkušenosti a informace, které načerpali během vlastního podnikání na Amazonu. Připravili také nástroje k zjednodušení celého postupu a stačí se pouze přihlásit a začít se učit a pracovat.

Amerika, Amazon a John Vanhara
Počet hodnocení: 6
5