Jak vytvořit milionovou značku

Jak vytvořit milionovou značku

To nejdůležitější na tomto celém byznys modelu je budování vaší vlastní značky. Právě díky značce totiž váš byznys získává tu největší hodnotu. Členové našeho tréninku #MEGABYZNYS nám pravidelně odpovídají, že je jejich snem celý byznys jednou prodat. Tohle se ale stane pouze tehdy, pokud bude vaše značka dostatečně silná a uděláte vše správně už od samotného začátku.

Na začátku je tedy proces výběru názvu značky. Tady je důležité si v první řadě vybrat značku, která je unikátní. Mnoho lidí dělá na startu tu chybu, že si zvolí sice něco libozvučného, ale později pak zjistí, že už značku má registrovaný někdo jiný.

Nejdříve si tedy ověřte, zda značku nikdo nepoužívá. Důležité odkazy na databáze najdete například na stránkách Úřadu průmyslového vlastnictví – www.upv.cz. Zkuste kromě toho ale také vámi vybranou značku napsat do Googlu, zda také nenajdete nějakou shodu. Pokud se rozhodnete prodávat na Amazonu, tak pochopitelně taky zkuste napsat značku přímo do vyhledávacího pole tam.

Obvykle se stane, že určité shody najdete, protože je velmi malá pravědpodobnost, že najdete slovo, které ještě nikdo nikdy nepoužil. Pak je to na dalším průzkumu, o co se jedná a zda byste se mohli dostat do nějaké kolize. Pro jistotu je dobré kontaktovat experta na ochranné známky, který je schopný vám říct, zda jste si vybrali vhodný název značky či ne.

V momentě ale kdy máte zelenou a jasno v tom, jak se vaše značka bude jmenovat, tak ji cíleně posilujte. Tento proces by měl jednou začít a prakticky nikdy neskončit. Na budování značky je třeba pracovat nepřetržitě.

Co udělat dál, jak značku dostat ke hvězdám★★★:

  • Prezentujte svou značku kdekoliv to jde

Vaše značka musí být vidět doslova všude, kde to jde. Logo dejte na svůj produkt viditelně a stejně také na jeho obal. Jakmile budete fotit svůj produkt na produktovou stránku, tak nezapomeňte, aby pak bylo logo vidět na každé fotce. Logo také dejte na váš web a profily na sociálních sítích. Nechte si také připravit reklamní materiály jako letáčky, brožurky, katalogy, samolepky, plakáty atd. cokoliv, co se hodí k vašemu byznysu a ukazujte se veřejnosti.

  • Vytvářejte pravidelný obsah na webu

Dnes je zdrojem informací číslo jedna internet. Je tak třeba, abyste tam byli vidět a to nejen na svém webu, ale také na stránkách, kam chodí vaši zákazníci. Pište tedy články, sdílejte fotografie, točte video a další zajímavý obsah.

  • Připomínejte se na sociálních sítích

Lidé se chodí na sociální sítě bavit, proto zde nefunguje sdílení prodejního obsahu. Je to ale skvělé místo, kde můžete budovat svou značku. Největší úspěch pak sklidíte v případě, že budete svým zákazníkům perfektně rozumět. Při tvorbě obsahu tak buďte osobní a sdílejte to, co vaši zákazníci mají rádi. Hlavně se při tom bavte a bavte taky své fanoušky.

  • Vytvořte si nadšené zákazníky

Neexistuje jen jeden stupeň zákazníka. Je jich několik od běžného platícího zákazníka až po zákazníka majitele značky. Zákazník majitel značky se chová v podstatě jako vy. Začíná totiž mluvit do toho, jak máte řídit firmu, nebo jakým směrem jít. Je to v pořádku a vy se na začátku snažete hlavně o to, abyste nezůstali jen u platících zákazníků, ale abyste z nich dělali rovnou nadšené a pak je posunuli ještě dál na další úroveň. Existuje na to jedno jediné pravidlo – dávejte lidem víc, než za co vám platí.

  • Nikdy nebojujte s konkurencí

Pokud chcete opravdu uspět a mít silnou značku, tak nemůžete bojovat s konkurencí, nebo ji nějak kopírovat. Zákazníci to nevnímají pozitivně. Mnohem lepší strategie je, se postavit zcela mimo vaši konkurenci a jít svou vlastní cestou. Nejúspěšnější značky jsou jednoduše ty, které se odlišují od ostatních a mají vlastní nápady.

 

Jak vytvořit milionovou značku
Počet hodnocení: 3
4.3