KONTAKT

Pokud nás chcete kontaktovat, níže naleznete kontaktní email, opět se ale nejedná o „linku technické podpory“, v takovém případě budeme rádi, když nás budete kontaktovat na fóru, abychom se k vašim dotazům mohli vyjádřit nejenom my, ale také ostatní návštěvníci, kteří zároveň mohou informace dále využít.

Pokud máte i nadále jakýkoliv dotaz přímo na nás, tak pište na:

blog@podnikaninaamazonu.cz

184 thoughts on “KONTAKT

 1. Zdravím Vás, chcel by som sa opýtať aká je počiatočná investícia do rozbehnutia vlastného produktu a logistiky + aká je odporúčaná investícia do marketingu?
  Ďakujem

  1. Hezký den Eriku, záleží to vždycky na konkrétním produktu, ale zpravidla je počáteční investice na vyrobení produktu, private label, přepravu v rozpětí mezi 3-4.000 USD. Zdeněk Steiner

 2. Když neumím anglicky, je v tom velký problem, myslím zvláště na komunikaci při výrobě a dodání výrobku na Amazon.Mohl bych Vás požádat,aby toto také řešil Váš kurz?

  1. Dobrý den Radku, součástí kurzu budou nabídnuty i služby odborných překladatelů, kteří se této problematice věnují a mohou jednat s výrobcem za vás.

 3. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, kde najdu podrobnější informace o chystaném kursu ohledně Zahájení podnikání na Amazonu.
  Děkuji za odpověď.

  1. Yveto, znalost angličtiny nutná není na Amazonu prodávají i ti, kteří anglicky neumí. Máme, ale vyškolen team designérů, překladatelů, na které se můžete obrátit.

 4. Dobrý den, rád bych se zeptal kolik bude celý kurz stát? Nepotřebuji přesnou částku, ale zajímalo by mně zda se to bude pohybovat kolem 10,30,50 nebo více tisíc. Předem děkuji za odpověď.

 5. Dobrý deň,
  Som veľmi rada, že kurz bude v češtine a chcela by som sa opýtať kedy sa bude otvárať a koľko bude stáť.
  Ďakujem

  1. Český kurz o prodeji na Amazonu bude startovat na konci sprna a začátek září bude jeho prodej. Vše se dozvíte jako první na blogu, budou probíhat také dva živé workshopy, kde k vám promluví ti, kteří už mají zkušenosti a pomohou, tak zodpovědět všechny otázky.

  1. Dobrý den Zdeňku, načerpejte informace ze článků a materiálů ke stažení a poté se neváhejte zeptat.

 6. Dobrý den,
  kdy a jakým způsobem bude, prosím, možné se zaregistrovat na workshop, který se bude konat v září? Také nám to přijde mailem?
  Předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Martine, určitě pokud jste si stáhnul ebook, tak vám informace přijdou i emailem a také budou zde na blogu. Workshopy se budou konat v září a budou pro zájemce o podnikání na Amazonu.

 7. Dobry den.
  Mal by som zaujem zucastnit sa workshopu v Bratislave o podnikani na Amazone.
  Kolko stoji tento workshop online kurz ,ktory nasledne budete robit ?.
  Dakujem

  Miroslav Crep

  1. Dobrý den Miroslave, rádi se s vámi na workshopu seznámíme. Cena ještě přesně stanovená není, ale přibližně počítejte s 5EUR. Termíny jsou již známé a to 18.9. Bratislava.

 8. Dobrý den,
  zajímalo by mně, zatím jsem se k tomu nikde nedobral, a to ani na jiných blozích o výdělcích na Amazonu, jak je to s registrací nebo získání certifikátů v určité zemi, tedy v USA. Zhruba chápu, jak si nechat udělat svůj výrobek, ale co pak? Když to bude potravinový doplněk nebo nějaká kosmetika, bude muset být určitě nějak schválen či certifikován

  1. Dalibore, položil jste správnou otázku. Co se týká kosmetických výrobků či potravinových doplňků, toto pro začátek nedoporučujeme, jelikož jak sám píšete, jsou s tím spojeny další věci. Toto se vám například u vařečky stát nemůže….Ale odpověď na vaši otázku je, že tyto náležitosti vyřizujete přímo a se spoluprací výrobce.

 9. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak je to s prodejem pod vlastní značkou. Pokud si vyberu dobře prodávaný produkt na Amazonu, téměř vždy lze najít totožný produkt u výrobců z Číny, kteří nabízí opatření tohoto produktu vlastním logem/značkou. Je to vůbec legální a možné nebo musí být můj produkt jedinečný a technicky odlišný? Děkuji za odpověď.

  1. Hezký den Kamile, pokud produkt nemá schválený patent ať už na jeho tvar, vzhled nebo technické vlastnosti, pak je možné produkt vzít lehce inovovat a prodávat pod svou značkou.

 10. Dobrý den,
  zajímalo by mě s jakým množstvím jednotek kůsů je vhodné začínat poté, co budu mít vybraný produkt. Kolik kusů je vhodné poslat Amazonu pro bezpečné začátky? desítky, stovky…?
  Předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Martine, při prvním odběru počítejte s 200-400 ks, ale na samotný sklad Amazonu není žádný limit.

 11. Dobrý večer,
  zajímalo by mě, jakým způsobem se zakláda firma v USA. Po registraci v USA se jako sídlo firmy volí moje adresa trvalého bydliště v ČR nebo musím mít v pronájmu nějakou nemovitost v USA?
  Děkuji

  1. Hezký večer, firmy, které se zabývají zakládáním firem v USA mají toto vyřešeno. Firma v USA má i sídlo v USA.

 12. Dobrý den, zajímalo by mě jaký by měl být min počet kusů zboží u oblečení? a zboží bych si chtěl potisknout sám, takže jak by to bylo s dodáváním zboží do skladů Amazonu u služby FBA?

  1. Dobrý večer Adame, v zásadě můžete prodávat na Amazonu oblečení, ale na začátek bych vám tento výběr zboží neporučovala. Jde o to, že se nejedná o zalistování jedné položky, ale vše se vám počtem velikostí, barev a potisků násobí. Je lepší si na začátek vyzkoušet nějaký jednodušší produkt jako je třeba “vařečka”. Co se týká využití programu FBA, tak pokud zboží budete mít vyrobeno např. zde v ČR, tak si jej sám necháte zaslat do skladu Amazonu. Zboží musíte mít řádně zabaleno a také s přiloženým kódem. Více se dozvíte v kurzu #MEGABYZNYS.

 13. Dobrý den,
  chtěl bych se Vás zeptat,jak je to s dodavateli,kde je mám najít,nebo tak ?
  Předem děkuji za Vaší odpověď.:)

  1. Hezký večer Pavle,
   dodavatele vybíráte dle vašeho produktu. Je samozřejmě super pokud máte dodavatele tam, kde i prodáváte tedy např. USA-USA, ale zpravidla výrobce najdete v Číně nebo Indii. Podrobnější informace vás čekají v jednom z modulů kurzu #MEGABYZNYS.

 14. Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to se založením firmy v USA. Dodavatel vyžaduje, abych na label uvedla firmu se sídlem v USA. Jak to vyřešit? Mám objednaný produkt, na labelu se pracuje… Zdržuje to ta adresa. Kontaktovala jsem firmu v USA, co se zabývá zakládáním společností, a vyjádřila se, že mám kontaktovat přímo Amazon. Děkujiiii!

  1. Dobrý den Gabrielo, podmínka vašeho dodavatele je zvláštní. Chápala bych to pouze v případě, že zboží vyrábíte přímo v USA. V opačném případě po vás výrobce nemůže žádat sídlo firmy. Amazon se založením firem nemá nic společného. Kontaktovala bych jinou společnost, která firmy zakládá. Nicméně pro první várku produktů a jejich prodej firmu založenou mít nemusíte.

   1. Děkuji Lucie za odpověď. Ano – vyrábím přímo v USA. Takže je oprávněné, že žádá adresu USA… Jaký je tedy rozdíl pokud vyrábím v USA versus jinde? Musím tedy založit společnost? Díky!

    1. Hezký den, pokud od vás výrobce požaduje, tak předpokládám, že to potřebuje k vystavení faktury a sjednání obchodu, v tomto případě je možné, že to nejde vyřešit jinak. Pokud byste vyráběla např. v Číně, tak k tomu založení firmy v USA není nutné. Svůj dotaz bych směřovala na jinou firmu, která vám firmu v USA založí. My toto neděláme.

     1. Děkuji moc Lucie! Budu bojovat! a těším se na Vás!!

 15. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, pokud si od dodavatele z Číny nechám vyrobit produkt. Jak je to ohledně zákonů s vlastní značkou. Na co si dávat pozor atd. Dále bych se zeptal, pokud si produkt nechám vyrobit, lze je rovnou poslat od dodavatele na sklad Amazonu nebo musím nejdříve do ČR kde se pak nevyhnu problémům jako jsou CLO atp. Můžete mi vše toto nějak objasnit?

  Děkuji.

  1. Hezký den Viktore, pokud produkt nemá schválený patent ať už na jeho tvar, vzhled nebo technické vlastnosti, pak je možné produkt vzít lehce inovovat a prodávat pod svou značkou. Váš vyrobený produkt necháte zaslat přímo z továrny na sklad Amazonu, ale clo se samozřejmě platí i když necháte poslat produkt třeba z Číny do USA.

 16. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jak je to s bankovním účtem. Můžu využít například můj tuzemský účet u ČSOB nebo musím zakládat nový v USA?
  Děkuji

  1. Dobrý den Martine,
   pro spolupráci s Amazonem se zařizuje účet v USA. Ideální je pro to služba Payoneer.

 17. Produkt vzít lehce inovovat a prodávat pod svou značkou, mohu se zeptat co si pod tím představit? Můžete to blíže specifikovat nebo uvést na příkladě? A pokud přímo z továrny zašlu produkt na sklad Amazonu, jak je to se clem tam?

  1. Hezký den Viktore, inovovat znamená např. přidat nějakou novou vlastnost nebo změnit tvar či barvu výrobku..dát vlastní logo a nebo prostě říci, že nechcete výrobek z plastu, ale ze dřeva. Vařečka také může být dřevěna nebo plastová a pořád je to obyčejná vařečka, na kterou nemá nikdo žádný svůj patent a vy se můžete rozhodnout pro její výrobu. Bavíme se o nějakém konkrétním produktu? Clo se vypočítává po příjezdu do dané země…vždy samozřejmě záleží opět na produktu, do jaké spadá kategorie. Nicméně jakmile budete vědět jaký produkt budete vyrábět a budete k němu mít bližší info, tak se můžete o výpočtu celních poplatků informovat přímo zde: http://www.dutycalculator.com/compare-plans/nr-ni/ Stejně jako jsme to udělali i my.

 18. Dobrý večer, je tu již víc dotazů na vlastní značku. V sekci TIPY jste předvedli 10 zajímaých produktů. Zaujal mě kovový pohárek YETI. Je snadno dohledatelný u výrobců z Číny. Můžu tento produkt nechat označit mým logem a prodávat nebo musí dojít k nějké fyzické změně tohoto výrobku? Vytvářet úplně nové předměty musí být nákladné.

  1. Dobrý den Martine, označení výrobku vlastní značkou sebou nutně nemusí nést fyzickou změnu výrobku. Možnost re-brandingu výrobku je potřeba ověřit s výrobcem a také prostřednictvím některé z online služeb.

 19. Dobrý den,

  zajímala by mě samotná registrace podnikatelského účtu na Amazonu. Jak na to? Jak je to s daněmi? Co musím udělat pokud jsem student, dá se to nějak obejít, nebo si musím udělat ŽL?

  Děkuji

  1. Dobrý den Marceli, registrace účtu na Amazonu není závislá na žádných firemních údajích ani živnosti. Jakmile produkt naskladníte a začnete prodávat poté budete řešit otázku daní a založení firmy např. v USA. S tímto vám poradí nejlépe společnosti, které se zakládáním firem v zahraničí živí.

   1. Je nutne zakladat pri podnikani na Amazon-e firmu v USA? Alebo je mozne vyuzivat na to SK/CR zivnost resp. s.r.o. ? Dakujem Vam za odpoved.

 20. Dobrý den, chtěl bych se ještě zeptat pokud napíši dodavateli, že chci zboží odeslat na sklad amazonu, jak amazon zjistí, že se jedná o moje zboží. A jak vůbec zjistím, že zboží už mají na skladě abych ho mohl publikovat?

  1. Hezkou neděli Viktore, všechno probereme krok po kroku v kurzu #MEGABYZNYS. Nemusíte se bát, že tento postup nemá Amazon vyřešen. Vy sám musíte vždy online produkt zalistovat, také jsou určité podmínky, které musí zásilka od výrobce obsahovat právě proto, aby zaměstnanci věděli, že se jedná o vaše zboží. Toto všechno spolu projdeme, tak abyste mohl využít programu FBA.

 21. Dobrý den,

  Nedá se to zjistit od Vás hned? Samozřejmě to na amazonu najdu, ale přece jen lepší se informovat od někoho kdo v tom koloběhu už je. Toto je jediná věc na které jsem se zasekl, proto bych se rád posunul, nechci čekat do září, čas jsou peníze 🙂

  Děkuji mockrát

  Hezký den

 22. Dobry den, pani Lucie,
  chcem sa spytat- na jednom mieste v komentaroch ste pisali, ze kurz zacne na konci zari, inde pisete, ze v prvej polovici zari, a este inde- na rozhrani srpna a zari a ze na workshopoch sa tiez dozvieme viac. Ako je to teda, prosim?

  1. Dobrý den Katarino, placená část kurzu odstartuje na konci září, proto jsou workshopy v termínech 18. a 19.září, abyste se mohla o placené části dozvědět co nejvíce.
   Přeji krásný den.

 23. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda existuje nějaký email kam bych mohl napsat o stručnější vysvětlení tohoto podnikatelského projektu ? Pořád to totiž nechápu jak to bude probíhat, o co tam jde, jestli už jde začít teď nebo až v tom září, jak je to myšleno s tou vlastní značkou, jak můžu uspět v tom že budu prodávat něco co už prodává někdo jiný atd. Celkově delší a stručnější vysvětlení. Děkuji

  1. Dobrý den Michale, všechny vaše dotazy vám rádi zodpovíme na našich workshopech, které budou probíhat 18.,19.9. také 6.9. odstartujeme kampaň, kde vám sdělíme všechny informace ve formě videí.

 24. Dobrý večer,
  chtěl bych se zeptat, jakým způsobem se produkt propaguje. Je možné tuto záležitost zvládnou jako jednotlivec nebo je potřeba budovat databáze kontaktů atd… ? Díky

  1. Dobrý den Martine, databázi určitě tvořit můžete např na webu, který bude pouze k produktu. Jinak na propagaci slouží také aplikace, kterou dostanete v kurzu a poté samozřejmě je důležité sbírat reference od kupujících.

 25. Dobrý den,
  prosím o informaci, v kolik hodin bude začátek workshopu v Praze, abych si již mohl naplánovat cestu. Pokud samozřejmě již tento údaj znáte.
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den!

  1. Dobrý den Martine, oba workshopy začínají ve 13 hodin s tím, že je potřeba se dostavit o něco dříve s vytisknutým mailem.

  1. Dobrý den Jaroslave, nejbližší sklad třeba pro německý trh bude u Prahy. Nicméně tato informace vám nic neřekne, jelikož Amazon vám sám sdělí, do kterého skladu jaké zboží můžete naskladnit.

 26. Dobrý den,

  do kdy bude probíhat seminář v Praze? Bude do 17:00 nebo se přetáhne třeba i o hodinu? Jedu 250km,tak ať vím, kdy si zablokovat lístek na zpáteční cestu 🙂
  A jinak… Dodavatele mám z Číny, prodávat chci na americkém trhu, naskladním to na sklad Amazonu v USA, zaplatím CLO atd. Vše pod svoji značkou. Je potřeba mít ŽL? Předpokládám, že ano. A taky by mě zajímalo, když na živnostenském úřadu po mně chtějí adresu, kde se řeší reklamace zákazníků – mám uvést adresu skladu amazonu v Americe? Trošku se mi to nezdá. Dále jsem četl, že je potřeba mít americký účet… Nestačí třeba PayPal nebo opravdu musím třeba u Bank of America založit účet? Děkuji a těším se na Vás v Praze na semináři.

  1. Dominiku, to je právě ono, že čtete info z různých pochybných zdrojů, je potřeba sledovat to, co vám říkáme a co máme vyzkoušeno. Naši plnou poporu dostanete v kurzu MEGABYZNYS. Do té doby se na vás těšíme na workshopu, kde můžeme zodpovědětna všechny vaše dotazy. Zda se workshop protáhne ano je to možné…ale pokud budete nucen odejít dříve, tak to není problém. Plánovaný konec je do 17 hod.

 27. Dobrý den, jsem obyčejná ženská, která se chtěla dozvědět, jestli by jí podnikání na Megabyznysu šlo. Je to ale na mě dost složité i když oba pánové přesvědčeně tvrdí, že je to jednoduché. Nabídka přišla 9.9.2015 a shlédla jsem první a druhé video a je to pro mě zatím španělská vesnice. Zatím mám zábrany začít. Asi bych potřebovala podrobnější návod, zřejmě kvůli tomu, že nemám žádné školy. Omlouvám se za své emoce.

  1. Dobrý den Ivano, podrobný návod získáte v kurzu MEGABYZNYS, kde budete jednotlivé kroky procházet spolu s mentory. Rozhodně z toho nemějte pocit, že je to jednoduché, ale pokud budete postupovat dle návodu, tak si usnadníte vaši cestu k prvním prodejům. Díky

 28. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak udělat, abych mohl prodávat na amazonu v evropě, jestli existuje někdo kdo by mi s tím pomohl. Produkt již mám, který úspěšně prodávám v Čechách a na slovensku, ale jelikož neumím angličtinu ani němčinu. Existuje někjaká taková pomoc s registrací atd. Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den,
   pokud jsou problémem jazyky, tak doporučuji si najít někoho ze svých blízkých, kdo v tom bude s vámi. Kurz #MEGABYZNYS se bude věnovat podnikání na Amazonu velmi konkrétně. Stačí si počkat na 16.9., kdy bude možné kurz zakoupit. Vše se dozvíte na http://www.megabyznys.cz Váš produkt se na Amazonu nyní prodává?

 29. Dobrý den,

  měl bych pár dotazů ohledně podnikání na Amazonu…
  1) Jak je to s popisem produktu (příbalový leták přidaný do krabice s produktem) – zařizuje Amazon, výrobce, popř. kdo (bude vícejazyčný)?
  2) Kde mohu najít kalkulátor, o kterém se zmiňujete ve videu ohledně denního prodeje daného produktu a spočítání nákladů na prodej?

  Předem Vám děkuji za informace a přeji hodně zdaru v dalším podnikání!
  Ondra

  1. Dobrý den Ondro, popis produktu zadáte svému výrobci, stačí poslat texty, které nechá natisknout. Na toto jsou v továrnách připraveni. Výpočet nákladů umožňuje naše aplikace kalkulačky. Potřebujete k tomu mít přesnou váhu, rozměry atd.

 30. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak vysoký poplatek si účtuje Amazon, když ho vložím na trh?

  Děkuji za odpověď.
  Honza

  1. Dobrý den Karle, amazon si účtuje poplatky pokud využijete program FBA tedy za skladování a rozesílku…

 31. Dobrý den, jen jsem se chtěl zeptat. Vymyslel jsem si produkt na kterým bych si to chtěl vyzkoušet. Jeho konečná prodejní cena pro zákazníka by mohla být v hranicích 16 až 21 dolarů, když by se to povedlo. Zaregistroval jsem si název produktu na .com a .cz bylo naštěstí všechno volný 🙂 Pak si dokážu vyhledat i ty výrobce a napsat jim. Ale nevím jak mám teď přesně postupovat v tomhle bodě. Je dobré si registrovat někde nějakou ochranou známku? Nebo je nějaký chyták ohledně tohoto tématu co se týče názvu produktu? Jestli ano, zajímalo by mě kolik by takový výdaj mohl stát a kde se to registruje. Případně když se do toho pustím na plno, tak taky zatím nevím, jestli si nebudu kvůli tomu muset třeba dělat někde nějakou živnost a podobně. Celkově mě také zajímá, když by se produkt neprodával podle představ, tak jestli nebude nákladné živit ty registrace ochraných známek a podobně, když mám pak nějakou dobu jen jeden produkt, než vymyslím další.

  Jinak vám také přeji mnoho úspěchů a děkuji moc za informace, které tu poskytuje 🙂

  1. Ondřeji, chvilku se zastavte ..je super, že jste se do toho tak pustil, ale sám všechno nezvládnete. Zítra se otevírá kurz MEGABYZNYS, kde po dobu 8 týdnů budete moci konzultovat své kroky s mentory kurzu a k dipozici vám budou také aplikace na sledování prodejů atd.

 32. A ještě jestli také není velký problém, když ten název toho produktu má dvě slova. Možná by je šlo dát i dohromady, pro to jsem se ale ještě nerozhodl. Jinak by i ten název toho produktu se možná hodil rovnou i jako název firmy, což by pak si myslím bylo asi všechno jednoduší.

 33. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na sklady Amazonu v USA, najdu někde jejich seznam adres?
  Nachází se nějaký sklad Amazonu v blízkosti LA?
  Děkuji, Martin.

  1. Dobrý den Martine,
   Amazon sám rozhoduje o tom, do kterého skladu máte přepravit vaše zboží. Někdy je vaše zboží rozděleno i do více skladů.

 34. Dobrý večer, přišel mi dneska mail od Vás do spamu, na odkaz ( získání videa ) a pod tímto, že ” ochrana soukromí: nikdy Vám nebudeme posílat SPAM “. Jak tomu mám rozumět?

  1. Ivano, to že vám přišel email do spamu, tak to je o nastavení vaší emailové schránky. Bylo by tedy dobré si ověřit naši adresu. Děkuji Lucie

 35. Dobrý den, Napadl mě produkt k prodeji, ale nevím, jak zjistit jeho prodejní rank. Mezi top 100 mě z danné rubriky žádný nezaujal. Dá se někde dohledat, nebo šlo by zjistit kolik se ho přesně prodá za den?

  Děkuji za odpověď

  1. Tohle se dá zjistit pomocí naší aplikace…tuto aplikaci mohou používat členové kurzu MEGABYZNYS.

 36. Dobrý večer,
  vybírám produkt dle best sellers. Když sjedu na produktové stránce na hodnocení, tak v podkategorii home a kitchen dosahuje např. pořadí 44, ale přímo v kategorii home a kitchen je až na místě 6500. Je vhodné sit takový produkt vybrat?

  1. Dobrý den,
   pokud je v hlavní kategorii na místě 6500, tak je to hodně nízko…zkuste vybírat dál

 37. Dobrý den, je ještě možnost se zúčastnit nedělního workshopu, i když je již vyprodán? Budete například zveřejňovat nějaký záznam? Rádi bychom se také účastnili a zapojili. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Robine, není to nutné postačí vám IČ, ale jeho zřízení nechejte až po dalších krocích v kurzu MEGABYZNYS.

 38. Dobrý den,
  Rád bych se zeptal zdali mohu obchodovat na amazon.com přes české sro, bez zakládání firmy v zahraničí.
  Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den Vojtěchu, ano toto je možné…v minulosti to tak nebylo, bylo nutné mít firmu v zahraničí, ale teď už to možné je. Dokonce vám stačí pouze živnost.
   Více se dozvíte v kurzu MEGABYZNYS.

 39. Dobrý den, koukala jsem, ze je nový sklad Amazonu zde v ČR u Prahy, tam je mozne moje zbozi zaslat ? diky

  1. Dobrý den,
   tento sklad je pro Německo, to znamená pokud byste prodávala na německém amazonu, ano možná vás amazon vyzve, abyste zboží naskladnila tam. Při využití FBA programu.

 40. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na podrobnosti týkající se prodeje vitamínů a potravinových doplňků. Našla jsem si továrny v USA, kde je vyrábějí a nabízejí spektrum vitamínů, bylinek, léků atd.. Ale abych nekopírovala ostatní, tak jak tento výrobek vylepšit, např. chtěla bych vyrobit vit. na podporu činnosti mozku – tzn. oni mi namíchají vhodné komponenty? Nebo si musím jen vybrat ze sortimentu, který nabízejí, nechat si ho vyrobit a prodávat pod svojí značkou? Procházejí tyto výrobky nějakým dalších schvalovacím procesem – např. u nás máme ústav pro kontrolu léčiv. Koukala jsem, že továrny v USA mají již certifikace,ale nevím jestli to stačí. Tzn. nechat si tam vyrobit výrobek, poslat do skladu a prodávat nebo je u těchto produktů nějaké úskalí. Ještě jedna otázka – pokud si nechám vyrobit vitamin v USA mohu ho prodávat pouze do USA, kde má tento výrobek certifikaci? Snad jsem to nevzala moc ze široka:-)
  Děkuji moc za odpověd

  1. Ano pro každý trh musíte mít výrobek schválen…u potravinových doplňků to platí obvzláště. Toto zboží na začátek přímo nedoporučujeme. Pokud však máte již výrobce, kde se certifikovaný výrobek vyrábí..můžete jej prodávat. Pokud byste chtěla výrobek zaslat do Čr a prodávat zde, tak je potřeba opět toto zboží nechat testovat pro náš trh.

 41. Dobrý den,
  zúčastnil jsem se Vašeho workshopu v Brně a nepoznamenal jsem si weby, které jste doporučovali pro tvorbu loga.
  Předem díky za odpověď

 42. Dobrý den,
  rozhoduji se, který z kurzů si vyberu. Rád bych se proto zeptal, zda alespoň přibližně víte, kdy bude v roce 2016 nový termín u Vás. Spatřuji v češtině přece jen jisté výhody… Moc díky za info. S pozdravem.

 43. Zdravím vas.
  Mohol by som sa spýtať pri registráci na amazone v selers centrál potrebujete po novom ein number toto ein number sa dá získať na iris.com a je to vlastne originálne číslo ked chcete predavat do USA ale taktiež potrebujete pre získanie tohto čísla aj SSN/ITIN je to daňové idendifikacne číslo čiže musím platiť dane v USA viete mi poradiť ako mam získať SSN ? A ako budem podávať účtovníctvo v USA ci klasické na Slovensku nebude to problém pre účtovníčku ? S pozdravom Patrik

 44. Dobrý den, chtěl bych se zeptat , zdali mi můžete poskytnout kontakt na někoho , kdo mi uz hotový výrobek pod vlastní značkou dostane za úplatu na Amazon . Děkuji

 45. Dobrý deň. Zakúpila som si u vás náučný materiál “Kávobaroni”, ktorý je veľmi dobre spracovaný a naozaj užitočný. Odporúčam ho všetkým, ktorí začínajú podnikať na Amazone. Mám dve otázky, ktoré súvisia s dovozom tovaru do USA:
  Žiadali ste o IOR identification number? Ak áno, žiadali ste Vy priamo alebo Váš customs broker o to požiadal za Vás?
  Musím s customs brokerom uzavrieť “import entry bond”, alebo to nie je nutné? Aké máte s týmto skúsenosti?
  Ďakujem za odpovede a naďalej vám fandím. 🙂

  1. Dobrý den Eleno,

   v tomto případě neprobíhal import, protože dodavatel je z USA. Tudíž plně odpadají celní formality. Jinak při importech je IOR identification number potřeba zpravidla při hodnotě zásilky nad $2500. V každém případě je vhodné využít služeb customs broker.

 46. Dobrý den,
  vyrábíme poměrně unikátní produkty pod vlastní značkou, které spíše cílí na západní trh. Jak je možné tyto produkty prodávat na Amazonu? Celnice, papírování, dodávky…
  Děkuji
  Martin

  1. Dobrý den, Martine,

   v kostce je třeba založit si prodejní účet na Amazonu v USA, zaregistrovat produkt a poslat zboží na sklady Amazonu (FBA). Co se týče papírování, můžete v USA prodávat i pod českou firmou a celnici za vás vyřeší po domluvě přepravce.

   Cílem je podnikání co nejvíc zjednodušit a soustředit se opravdu primárně na prodej.

 47. Dobrý deň prajem.
  Inšpiroval som sa vašou štúdiou Kávobaron. Ďakujem za ňu, je výborne spracovaná.
  Chcem sa opýtať z akou firmou mám predávať na Amazone?
  Viem že sa dá aj zo slovenskou (českou) spol. s r.o. aj živnosťou, alebo založiť v USA LLC alebo C corp?
  Myslím že na začiatok je lepšie začať zo SK, CZ živnostou alebo s.r.o. a až časom (keď moje produkty zarábajú) založiť firmu v USA,
  ale je naozaj nutné zakladať firmu v USA alebo môžem stále predávať cez našu s.r.o. a nezakladať firmu v USA?
  A druhá otázka: Keď predávam cez slovenkú s.r.o. (ŽL) potrebujem na registráci na amazone v selers centrál číslo SSN?
  Ďakujem za odpoveď.

  1. Dobrý den,

   na začátek stačí určitě ŽL, případně s.r.o., důležité je dosáhnout prodejů a vytvořit obrat, pak až řešit zahraniční firmu. K tomu, abyste prodával na Amazonu se s.r.o., nebo ŽL, SSN není třeba.

 48. Dobrý den,
  jak je možné ještě před objednávkou zboží kontaktovat prodejce na Amazonu? V návodu píšou, že se má dostat na stránku prodejce a tam je. Když to udělám, nikde odkaz není. Vidím jen zalistované produkty. Poradíte?

  Díky
  GP

     1. Ano, píšeme informace o podnikání na Amazonu – informace pro podnikatele a díky bohu jsem sám nikdy jiného prodejce kontaktovat nemusel. Většinou to není vůbec příjemné povídání.

      Co se týče Vašeho dotazu, zde je stránka firmy, kterou chcete kontaktovat, v pravém horním rohu je její customer support, abyste je mohl kontaktovat, je mít na Amazonu účet.

      http://www.amazon.co.uk/gp/aag/details/?ie=UTF8&seller=A2JBGEX9E71Z5E&pop-up=1#rates

 49. Dobrý den,

  předem bych Vám chtěl poděkovat za Váš blog, kde poskytujete hodnotné informace o podnikání na Amazonu!
  Mám dotaz související s URČENÍM CÍLOVÉHO TRHU PRODEJE PRODKUTŮ.
  Z obsahu Vašeho webu je patrné, že propagujete prodej produktů na americkém trhu, tj. amazon.com. Existuje nějaký důvod pro českého prodejce, proč raději nevstoupit se svými produkty na trh evropský, nám geograficky bližší?

  Jako potenciální zdůvodnění mě napadl rozdíl ve velikost trhu, který ale nemusí být při srovnání trhu USA s trhem “Evropské trojky”, tj. GB, F, D tak markantní. Je ale pravda, že abych byl schopen oslovit zákazníky v těchto 3 hlavních zemích, musel bych vytvářet “product listings” ve 3 jazykových mutacích a tomu také podléhá SEO .
  Velmi by mě zajímalo proč jste dali přednost trhu USA před trhem Evropy.

  Děkuji moc za odpověď.

  1. Dobrý den pane Meduno,

   v zásadě jste přesně vystihl důvody, proč se zaměřujeme na americký trh.
   Prodej jedním listingem, z jedné prodejní centrály v jednom jazyce je v
   rámci tak velkého tržního prostředí nesporná výhoda. Musíte myslet na to, že
   produkty budete propagovat i přes sociální sítě a webovou stránku a v Evropě
   by to samozřejamě znamenalo jazykové mutace. Ne, že by to nešlo, ale
   vybírali jsme tu nejjednodušší cestu. Kromě toho je v několika státech USA
   daňově příjemné prostředí.

   Kolegové, s nimiž jsme kurz dávali dohromady, v Evrope prostřednisctvím
   Amazonu podnikali a ač se jim nevedlo špatně, takxé usoudili, že v USA je
   odbyt lepší.

   Přeji hezký den,

   Jan Kalaš

 50. Dobrý den.
  V současné době je otevřen sklad Amazonu pro Evropu v Praze. Je tedy možnost odvézt produkty tam a neřešit drahou a složitou dopravu do USA?

  Děkuji za odpověď

 51. Dobry den. Pokud chci na amazonu podnikat, potrebuji si zalozit ucet Payoneer. Mam si jej zalozit jako fyzicka osoba, nebo jako firma? Jsou nejake poplatky za vedeni účtu ? Dekuji

  1. Dobrý den Davide,
   ano dá…záleží vždy na výběru produktu a také na počtu kusů, které si necháte vyrobit.

 52. Dobrý den, rád bych se zeptal, jakým způsobem je možné při nákupu vrátit DPH. A to jak u faktur které jsou vystaveny přímo prodejcem a i z faktur, které jsou vystaveny přímo AMAZONEM ?
  Jedná se o režim plátce DPH na plátce DPH a dovoz vývoz v rámci EU.
  Bohužel při objednávkách není žádná možnost (nebo aspoň námi nebyla nalezena) jak danou dodávku uskutečnit rovnou bez DPH, jak tomu normálně v těchto případech je. Jedná se mi o dotaz jak ze strany prodejce tak kupujícíci Děkuji

   1. A prosím jakým konkrétním způsobem ? Varanta 1. fakturu vystavuje AMAZON, Varianta 2. fakturu vystavuje přímo prodejce. Děkuji

 53. Dobrý den, při pokusu o registraci na Amazonu me to v druhém kroku při zadání poštovní směrovací čísla vyjede tento error :Error
  We are unable to verify addresses that are typed in non-Latin characters (e.g. Arabic, Chinese, Korean). Please enter your postal address using Latin characters only.
  Nevíte co s tím, nechce me tk pustit,dekuji

 54. Prosím informaci, jak je to s DPH na AMAZONU . Resim pouze obchody v ramci EU. Pokud si zboží koupím jako neplátce DPH, obdržím od prodejce fakturu v členění cena = X , DPH dané země, celková cena , placená = X+DPH. Pokud si to samé zboží koupím jako plátce DPH. Na faktuře od prodejce se mi uvede pouze celková cena, kterou jsem platil, tzn DPH = 0…. Což značí , že pokud zboží nakupujiv režimu plátce DPH na plátce DPH, dodavatel mi nedá možnost si nárokovat DPH jako vrátku v příslušné zemi a zboží o dané DPH zdraží. Děkuji

  1. Dobrý den,
   přijde mi, že jste se do toho trochu zamotal. Pokud v EU nakupujete jako plátce DPH od plátce DPH, tak nakupujete bez DPH. Pokud jako plátce DPH nakupujete v EU od neplátce DPH, tak logicky jeho cena je konečná tudíž si nemůžete nárokovat DPH, které neexistuje…ano je to pro vás méně výhodné. Jak jsem již psala pokud vám bude Amazon počítat DPH i když jste plátce, tak stačí požádat na support o změnu.

 55. Dobrý večer, nevím, zda sem můj dotaz úplně patří, ale zkusit to musím. Mám tento problém: můj přítel si založil účet na amazonu za účelem prodeje. Neumí anglicky, nevím, co tam vymýšlel a proč zadal všechny tak důležité informace, ale už se stalo a na mně je teď, jak z toho ven…:) Založil si účet (asi nějaký speciální) a od té doby se mu pravidelně měsíčně strhávají poplatky ve výši 49 dolarů. Účet zrušil, ale i přes to se mu poplatky strhávají. Psala jsem na amazon podporu, ale automat mi vždy odpověděl pouze, že nelze přiřadit žádný existující účet k mému e-mailu. Což je jasné, protože můj mail a jeho účet se lišili. Zítra zruší v bance inkaso, ale chtěla bych jakoukoli radu, ohledně toho, zda nemohou vrátit ty poplatky zpět, když ten účet nebyl aktivní, případně kam napsat..Vážně ocením jakoukoli informaci. Děkuji mnohokrát předem.

  1. Dobrý den,
   byl zjevně založen profesionální účet, za který se platí přesně těch 49 dolarů. Účet můžete v prodejní centrále změnit zpátky na individuální. S Amazonem komunikujte také prostřednictvím vaší prodejní centrály a pokud jste účet zrušili, bude asi snazší jim zavolat. Nechají si od Vás potvrdit email a pod. Zdarma se dá na US čísla volat prostřednictvím služby Google Hangout.
   Obávám se, že vrácení poplatků zřejmě neprojde, ale můžete se o to minimálně pokusit.

 56. Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak vygenerovat slevové kupóny? Předem díky za odpověď.

  1. Dobrý den,
   slevový kupon si vygenerujete v prodejní centrále. Advertising – promotions – většinou použijete money off a nastavíte parametry od kdy do kdy, jakou slevu atd…

 57. Dobrý den,
  rád bych začal prodávat přes Amazon, ale pro naše produkty vidím odbyt spíše v Evropě než USA. Jaký je rozdíl mezi Amazon.de a Amazon.com, je potřeba založit účet u obou entit, nebo stačí jen založení účtu na Amazon.com.
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den
  Tomáš

  1. Dobrý den,
   ano pokud chcete začít prodávat v Evropě např. na DE tak založíte seller central na amazon.de pokud budete prodávat v USA tak na amazon.com. Jedná se o dva účty. V září startujeme.

 58. Dobrý den, zajímalo by mně, zda-li se na Amazonu musí prodávat pouze pod vlastní značkou? Resp. ráda bych prodávala český produkt s jejich vlastní značkou (samozřejmě s jejich svolením), ale nevím, zda-li by to pak nebylo v rozporu s přiděleným UPS kodem?
  A je nutné zboží zasílat do skladu Amazonu, nebo si mohu zboží sama zasílat přímo koncovému zákazníku? Jde mi o to, že z důvodu toho, že bydlím blízko hranic s Německem a obchodování by se týkalo v Německu, mohu si zboží posílat sama přímo z Německa…

  1. Dobrý den,
   možné je všechno, ale neslučuje se to s tím, co se snažíme nabídnout v kurzu o podnikání na amazonu. Pokud budete mít vlastní značku můžete vybudovat firmu, kterou později prodáte…zatímco pokud budete prodávat produkt jiné značky vždy na tom vydělá jen ta značka.
   Ano, nemusíte využívat služby FBA.

 59. dobry den,
  nahodou jsem se dovedel o moznosti prodavat na amazonu a po kratkem googleni i na vase kurzy. Jsme firma a mame produkt, ktery by se na amazonu mohl chytit. Udelel jsem si nejake zakladni kalkulace na Fulfillment by Amazon Revenue Calculator a nevypada to spatne. Nemam problem utratit nejake penize za kurz pokud vim ze je velka sance ze se mi nejen vrati, ale dokonce rozmnozi 🙂 Nicmene nez lidove receno pustim chlup, tak bych rad tu svou kalkulaci jeste rosku zpresnil. Kdyz jsem to rekl nasi ucetni, tak me s tim malem vyhodila a at si kolem toho zjistim nejake informace. Pan google nezabral, tak to zkousim primo u zdroje
  1. Pokud budu na amazonu v USA jako FBA, tak prodavam zbozi ja nebo amazon? Pokud to prodavam ja, tak mi asi amazon bude vystavovat faktury na svou provizi. Pokud to naopak prodava amazon, tak bych mel opacne ja vystavit fakturu amazonu na castku, kterou mi asi da vedet. Ktera varianta plati?
  2. A aby to nebylo moc jednoduche, tak jsme platci DPH (v CR samozrejme) a jak se do vyse uvedeneho promita DPH?
  Pokud prijdu za nasi ucetni s necim za co dostanu pochvalu, tak me na tom kurzu mate na to tata

  1. Dobrý den,
   s konkrétními dotazy k vašemu produktu se prosím obraťte na náš email info@megabiz.cz Vyhodnotíme a případně se domluvíme na konzultaci.

   Děkuji Lucie

   1. dobry den,
    to ale neni dotaz ke konkretnimu produktu. jen bych si rad byl schopen spocitat jestli to je rentabilni nebo ne. produktu mam v merku vicero, ale tim Vas nechci zatezovat.

    Libor

 60. Dobrý den,
  ještě jeden dotaz, pokud jsem se omylem zaregistroval jako Proffesional, mohu to ještě změnit zpět na Individual? Nějak se mi to nedaří.

  Děkuji za odpověď

   1. moc děkuji za odpověď, bohužel pro výrobky z kategorie Health and Functional food je potřeba být zaregistrován jako Proffesional. Schválení výrobku k prodeji bude pravděpodobně chvilku trvat. Měsíční paušální fee 39,99 USD se počítá (stahuje z platební karty) ode dne registrace nebo ode dne prvního prodeje? Pokud se mi náš produkt nakonec nepodaří zalistovat (z důvodu restrikcí ze strany Amazonu), mohu ukončit prodej / registraci? Našel jsem dvě rozdílné informace.
    Děkuji za odpověď a přeji pěkný víkend
    Tomáš

    1. Pokud se vám produkt nepodaří zalistovat, tak stačí dát opravdu, jak jsem již psala downgrade na individual a poté se vám nic účtovat nebude…a co se týká poplatku za proffesional, tak máte první měsíc zdarma a poté se vám začnou peníze strhávat automaticky.

 61. Dobrý den,
  pokud je počáteční investice přibližně 3000 – 4000 USD, studentovi, kterému je 19 let, nemá tedy šanci podnikat na Amazonu ? Kdybych si půjčil třeba od rodičů, pořád nemám jistotu, že se mi to vrátí.. nemyslíte, že za takový peníze je to riskantní ?

  1. Dobrý den Vladimíre, již jsme odpověděli na Facebooku na váš dotaz…nicméně zopakuji, že žádné podnikání není bez rizika.

 62. Dobrý deň,
  chcel by som sa spýtať či na predaj cez FBA na Amazone je nutná živnosť alebo firma na Slovensku, ako odvádzať dane a či mi stačí účet v slovenskej banke a na paypal .
  Ďakujem za odpoveď

  1. Dobrý den,
   pokud nemáte firmu například ve státě, ve kterém jste se rozhodl prodej na Amazonu, tak v tom případě můžete volit mezi živností či formou na Slovensku. Všechno je podrobně vysvětleno v programu Podnikání na Amazonu sledujte již v září budeme startovat.

 63. Dobrý den,
  rádi bychom začali prodávat na Amazonu, jsme výrobci kosmetického nábytku pro ženy. Bude postačující UPC kód, který objednáme na Vašich stránkách, sami vytiskneme a nalepíme na náš výrobek? A dále, jakým způsobem se řeší sklad, je naší povinností využít sklad Amazonu nebo můžeme posílat naše výrobky přímo zákazníkovi? V případě, že musíme využívat sklad Amazonu, jaký je min./max. limit produktů?
  Velice děkujeme za odpověď.

  Denisa

  1. Dobrý den,
   využití služby FBA je pro prodejce mnohem jednodušší…ale je to na vás ano nemusíte této služby využít a odesílat zboží sami. Všechno bude podrobně vysvětleno v programu Podnikání na Amazonu v září. Limit na skladě není jak u vás, tak ani ve skladech amazonu.

 64. Dobrý den,
  v článku, kde radíte jak na Amazonu začít píšete, že si musíme vybrat výrobek, který má “private label” potenciál (tzn. můžeme si jej nechat vyrobit pod vlastní značkou). Chtěla bych se zeptat, jak poznám, že má výrobek “private label” potenciál? Děkuji Lucie

  1. Dobrý den,
   obecně jde o to, že byste měl přemýšlet jak výrobek inovovat. Tzn. že nemůžete vzít jakýkoukoliv věc dát tam vlastní logo a prodávat, ale musíte věc inovovat tak, aby byla lepší než-li má konkurence a takto se od ní odlišil. Jakým způsobem inovovat Vám nejlépe napoví vždy zákazníci a jejich reference.

   1. Děkuji za odpověď (já jsem to předtím z článku špatně pochopila). Už tomu ale rozumím 😉 děkuji

 65. Dobrý den,
  pro prodej na Amazonu musíme mít pouze vlastní výrobek? Nebo lze prodávat i výrobky cizí značky?
  Existují nějaké programy pro zalistování produktů na Amazonu pomocí xml feedů? Popřípadě jaké?
  Mockrát děkuji za odpověď

  1. Dobrý den,
   pokud máte souhlas od dané značky pro prodej na tomto portále, tak ano, nicméně tento postup nedoporučuji. V online programu PODNIKÁNÍ NA AMAZONU učíme, jak si nechat vyrobit svůj vlastní produkt pod vlastní značkou, aby bylo v budoucnu případně možné třeba celou vaši firmu prodat. Produkty jdou nahrát automaticky přes excel.

 66. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné, podnikat na USA Amazonu když mám firmu v UK (LTD), jak je to v takovém případě s daněmi? Platím je v USA nebo v Anglii?

  1. Dobrý den,
   prodávat můžete v USA na Amazonu na jakoukoliv mimo americkou firmu, třeba i českou…A co se týká daní, tak vás odkáži na daňového poradce, který je kompetentní k tomuto tématu.

 67. Dobrý den, uvažuji o podnikání na amazonu a rád bych se optal jestli je možné, nechat si zaslat od výrobce např 10ks mého produktu pro vyzkoušení, zdali výrobce splnil mé očekávání a až poté se rozhodnout jestli vyrobit první várku pro prodej či nikoli? Děkuji za odpoveď a za Váš velmi užitečný blog.

  1. Dobrý den,
   zpravidla to chodí tak, že si od výrobce necháte zaslat vzorky, na kterých doladíte detaily. Ale nepočítejte s tím, že zkusíte prodávat něco, co nemáte nijak inovované ani pod svou značkou…to za zkoušku nestojí.

 68. Dobrý den,

  měl bych dotaz ohledně prodávání na US Amazonu pouze na živnostenský list v ČR. Je zde taková možnost bez porušení pravidel Amazonu? Pokud ano, tak předpokládám, že jsem povinen platit daň v ČR, ale jak je to potom v USA – tam po mně v takovém případě placení daně nepožadují?

  Potom mi není jasné, jaký má smysl (kromě lepšího pocitu zákazníka, že nakupuje od US firmy) zakládat například firmu v USA a následně platit daň ze zisku tam a po převedení peněz do ČR znovu zde u nás. Předem děkuji za Vaši odpověď

  S pozdravem a přáním pěkného dne,
  Karel

  1. Dobrý den,
   na Amazonu můžete prodávat i s českým živnostenským listem nebo na firmu nebo i na zahraniční společnost. Tam, kde vedete firmu tam budete řešit poté daňovou povinnost. Podnikání v USA se obecně vyplatí, protože je to jednoduší a také placení daní vychází dle států zajímavěji.

   1. Dobrý den,

    mnohokrát děkuji za Vaši rychlou odpověď. Musím se ale zeptat na další problém vznikající s podnikáním na český živnostenský list. Po změně pravidel po UPC kódy ze strany Amazonu je třeba pro zavedení nového produktu registrace na webu gs1cz.org. Bohužel registrace na tyto weby je pouze pro firmu a nikoliv pro živnostníka. Existuje tedy legální způsob bez porušování pravidel Amazonu jak získat tyto UPC kódy nebo není třeba mít obavu a zakoupit ještě UPC kódy třetích stran? Dočetl jsem se o možnosti registrace značky do programu Amazon Brand Registry – ovšem nejsem plně seznámen jakým způsobem lze získat a nebo se kvalifikovat pro výjimku a zařazení do tohoto programu. Můžete mě proto prosím někam nasměrovat? Předem děkuji.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,
    Karel

 69. Dobrý den,

  měl bych dotaz ohledně prodávání produktu na Amazonu, který (velice podobný) prodává už konkurent. Mimo prodeje na Amazonu má i vlastní stránky, na kterých tvrdí, že je produkt patentován – jedná se ale o velice běžný produkt, v podstatě ničím speciální. Nevím tedy, zda je možné podobný produkt prodávat bez nějakého postihu. Produkt je to velice jednoduchý a nerozumím, jak bylo možné něco takového patentovat. Nemáte tedy prosím zkušenost nebo informaci o tom, jak moc se musím odlišit, případně jaký proces mě čeká v případě, že konkurent nahlásí porušení patentu? Děkuji.

  S pozdravem,
  Antonín

  1. Dobrý den, pokud je produkt patentovaný záleží v jakém znění patent je….vždy se dá najít nějaká jiná možnost, jak produkt inovavat a patentovat si svůj vlastní systém…Pokud byste však prodával tentýž produkt tedy konstrukčně stejný, na který se patent vztahuje, může vás tato firma žalovat.

 70. Dobrý den,
  mám dotaz proč nemůžu uložit nový produkt na amazonu. Po vypsání parametrů my stále nenabízí amazon uložit. Můžu je jen zalistovat pomocí katalogu…ale zde nejsou všechny produkty, které chci prodávat. Dělám někde chybu?
  Děkuji

  1. Dobrý den,
   je možné, že chcete prodávat produkt, který je na Amazonu v hojném množství a proto vás amazon nepustí jej vložit.

 71. Dobrý den,
  chci začít podnikat na Amazonu, ale chci se zeptat zda musím mít vlastní produkt, nebo stačí pokud budu pouze např. kupovat obaly na mobil ve velkém a na Amazonu to prodávat?
  Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den,
   strategicky vyučujeme v online programu PODNIKÁNÍ NA AMAZONU, že máte vyrábět produkty pod vlastní značkou, jedině tak budete schopen vytvořit firmu, kterou budete moci jednou prodat. Navíc pokud je na amazonu něco ve velkém množství, tak nejste schopen porazit zavedené prodejce, kteří zde již byli před vámi a mají spoustu recenzí.

 72. Dobry den,
  jak prosim probiha fakturace pri fba ked vyrobky dodavam do amazonu ako slovenska s.r.o.? Faktury vystavujem v pripade BtB aj BtC finanemu odberatelovi ja? Oni my aj priamo platia? Alebo platia amazonu a amazon mi penize nejak pretransferuje?

  Dekuji.

  1. Dobrý den,
   zákazníci platí na amazon účet a výplaty si zadáváte sám…nebo nastavíte po xy dnech…

 73. Dobrý den při zakládání účtu prodejce se mi nedaří ověřit telefoní číslo. Zkoušel jsem i jiná čísla , zadávám to ve správném tvaru i s předvolbou, při trojnásobném kontaktování podpory amazonu jsem stále nedostal žádnou odpověd a tak nemohu dokončit registraci, také jsem zkoušel zakládat jiné účty se stejným výsledkem, problém řeším již týden. Můžete mi prosím poradit jak dál ? Děkuji

 74. Dobrý den, ráda bych se zeptala, toho kdo má zkušenosti s prodeji ve třetích zemích na Amazone. Jak to funguje s fakturací, pokud jsem plátce registrovaný v ČR ? Prodám něco na amazone v USA a fakturu vystavuji koncovému zákazníkovi bez DPH nebo Amazone?
  Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, pokud využíváte FBA tak pak nevystavujete faktury, ale fakturace probíhá automaticky. S tím, že poté je vám jednou za xy dní zaslána na účet vydělaná částka. Co se týká ostatních věcí, to prosím řešte se svou účetní případně daňovým poradcem.

   1. Dobrý den, děkuji za odpověď. Nevím vůbec jak to funguje ohledně toho zda já jako prodejce zboží na amazone v USA budu vědět kdo je koncový zákazník jestli je to neplátce, plátce podniketel, nepodnikatel… tudíž jakou fakturu vůbec udělat.

 75. Prosím jaké jsou možnosti využívání služeb na Amazone FBA – to tedy celou administrativu za mě udělají a já si jen vytisknu faktury pro účetní + bankovní účet amazone pro zdanění. A druhou možností je?
  Děkuji

 76. Dobrý den, nejde mi založit seller account, při ověřování čísla mi to píše že číslo bylo blokováno a já nemohu dokončit registraci, tvar telefoního čísla zadávám ve správném tvaru s předvolbou +420 ale každé číslo je blokované, amazon se drží svého že určitě zadavám špatný tvar ,ale ten mám správně . To se mi tedy nepodaří založit si učet prodejce ? 🙁 Prosím pomozte, děkuji

 77. Dobrý den, všude čtu že do začátku je lepší si sehnat výrobce například v USA nebo číně, přičemž by měl být výrobek co možná nejlevnější a nejméně těžký. Tak jsem se chtěl zeptat jestli má vůbec nějakou šanci na úspěch dostat do amazonu nábytek, když vyrábíme nábytek zde v česku, například stolky pod televize a podobné, ne žádné velké skříně atd. Jde o to že přesně vím co budu vyrábět, ale nevím jak to je s takovým “nadměrným” zbožím. Děkuju

 78. Dobrý den, pokud se stanu prodejcem na amazonu, jak probíhá výplata směrem ke mně? To jde na účet, přes paypal nebo jiným způsobem? Děkuji

  1. Dobrý den, pokud se stanete prodejcem, tak usíte ještě začít prodávat, aby jste si mohl vyplácet. Vyplácení probíhá na účet, který si zadáte v seller centrále.

 79. Zatím jsem zde nikde nenarazil na problematiku Sales Tax Nexus, což je zjevně komplikovaný proces, který se v jednotlivých státech liší a lze ho jen obtížně zvládnout svépomocí a nutno tedy využít služeb jako TaxJar apod. Prodeje na Amazonu výrazně zkomplikuje a prodraží. Nestálo by to za vysvětlení a samostatný článek?

  1. Dobrý den pane Čížku, na otázku daní kontaktujte daňového poradce. Obecně je daňová problematika v USA mnohem administrativně jednodušší než-li u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *