Proč jsem se vydal na Amazon, resp. proč jsem koupil kurz

Proč jsem se vydal na Amazon, resp. proč jsem koupil kurz

Předně je potřeba říci, že mám již nějakou zkušenost s byznysem. Snažím se neustále v této oblasti vzdělávat a v podstatě se dá říci, že jsem pročetl veškerou zásadní literaturu poslední doby, která se této oblasti týká. Od Kiysoakiho přes Napoleona Hilla až k různým životopisům velkých podnikatelů poslední doby.
Bylo mi také již nabízeno, abych se zúčastnil nějakých obchodních projektů, ale nikdy jsem do žádného nešel, protože jsem prostě neviděl v tom či onom tu správnou příležitost anebo včas rozpoznal, že je to nesmysl nebo podvod.
Tady to ale bylo úplně odlišné.
O připravovaném kurzu mi řekl můj kamarád se kterým již pár let spolupracuji v jiných oblastech. Musím říci, že jsem krajně
nedůvěřivý a skeptický vůči formulacím typu – Máme návod jak zbohatnout přes noc, Nechte peníze pracovat za Vás, Jak vydělat do roka milion atd. Mám zkušenosti, že jsou toto většinou v lepším případě nesmysly, v horším případě cílené manipulativní podvody.
Nicméně zde jsem po pár minutách našeho rozhovoru zpozorněl. Shlédl jsem video, které mi bylo posláno a moje rozhodování o tom jestli do kurzu vstoupím nebo ne trvalo asi tak dvě, možná tři minuty…
Celý ten Amazon byznys totiž dává obrovský smysl a nikdy jsem se s takovou příležitostí nesetkal. Dokonce bych řekl, že je to největší příležitost, kterou jsem kdy v životě viděl. Jedná se totiž o globální byznys, kde jsou potřeba z mého pohledu minimální náklady na rozjezd a nemusíte řešit věci typu sklady, zaměstnanci, doručování zboží zákazníkům a celou řadu dalších věcí, které v jiném typu podnikání zabírají spoustu času a velmi zvyšují náklady.

 

Záměrně říkám, že se jedná o “příležitost” nikoliv o návod na zbohatnutí.

K samotnému kurzu můžu říci, že způsob zpracování formou videí, tipů, webinářů a i živých workshopů mi přijde naprosto perfektní.
Tady je totiž krok po kroku vysvětlováno velmi srozumitelnou formou jak se na Amazon dostat, jak vybrat produkt, jak oslovit dodavatele, jak vytvořit značku, zalistovat produkt, naskladnit a zejména jak pracovat s marketingem.
Jedná se tedy o skutečně praktické rady a tipy a ne jen nějaké obecné řeči a návody, kterých jsem již slyšel a četl mraky. Zejména oblast marketingu byla pro mě úplná novinka, nikdy jsem toto nepotřeboval a je to pro mě opravdu velká škola a také velká zábava.
Navíc v rámci toho kurzu samovolně vznikla jedna věc, se kterou se podle mého možná ani nepočítalo. Vznikla kolem toho totiž specifická komunita lidí, kteří dělají jednu věc, se kterou jsem se ve skupině, kde si všichni v podstatě potenciálně konkurují, doposud nikdy nesetkal – ty lidi si navzájem pomáhají. To je v Čechách něco neuvěřitelného…

Co očekávám do budoucna

Jak jsem již řekl, kurz a komunita mi opravdu velmi pomohli v mnoha oblastech. Vidím prostě široké možnosti, které tento obchodní model umožňuje, stavím team lidí, kteří mi s tímto podnikáním již teď pomáhají, neustále se snažím učit. Jsem si jist, že bez absolvování tohoto kurzu bych se ani neodvažoval něco takového rozjíždět, protože bych prostě a jednoduše nevěděl jak na to.
Závěrem musím říci, že kdyby mi před půl rokem někdo řekl, že budu mít dnes vlastní firmu v Americe, vlastní značku a možnost obchodovat v podstatě s celým světem, tak bych si myslel, že něco bere a je to fakt silný…
Karel Š.
Proč jsem se vydal na Amazon, resp. proč jsem koupil kurz
Počet hodnocení: 4
5